Tradičný vianočný volejbalový turnaj

Prečo neukončiť rok troškou pohybu na volejbalovom turnaji? Túto otázku si položili aj členovia štyroch tímov, ktorí sa zišli na vianočnom volejbalovom turnaji v telocvični u michalovských Saleziánov.

Turnaj sme začali tradične, svätou omšou o 8:30, po ktorej nasledovalo losovanie čísel pre družstvá a následné určenie poradia, v ktorom boli zápasy odohraté. Športovci sa potom presunuli do telocvične, kde už pre nich bola natiahnutá sieť a pripravené menšie zásoby energie vo forme vôd a keksíkov.

Už od rána vládla medzi súťažiacimi dobrá nálada a správny športový a férový duch ich sprevádzal od začiatku až do konca. Zápasy prebiehali bez problémov a vychutnať sme si mohli nielen nestarnúce „finty“ Oldies tímu, ale aj šikovnú hru mladších hráčov.

V čase obedu, pred veľkým finále, bol pre hráčov pripravený výborný guľáš, ktorý bol skvelým začiatkom, ako sa hovorí konca, čo u nás znamenalo posledných zápasov pred vyhodnotením. A bolo to finále ako sa patrí! Hráči nesklamali a ukázali, že na ihrisku to vedia v každom čase.

Po poslednom zápase nás čakalo vyhodnotenie plné úsmevov, potleskov a šťastných výkrikov. Účastníci dostali svoje zaslúžené odmeny, ktorými boli rôzne chutné sladkosti a slanosti a potom nasledovalo už len fotenie sa spokojných bojovníkov a po ňom zaslúžený oddych v kruhu najbližších, doma.