Máme veľkú radosť, že rodák z Michaloviec, mladý salezián diakon don Ján Butkovský, bude v sobotu 25. júna v Košiciach vysvätený za kňaza a na druhý deň, v nedeľu 26. júna bude mať v našom farskom kostole svoje primície.

Na vysviacku – v Kostole sv. Gorazda (Košice-Terasa) o 10:30 – chceme objednať z našej farnosti a strediska autobus. Kto by mal záujem, nech sa nahlasuje v sakristii (príspevok: dospelí 5 €, mladí 1 €).

Primičnú svätú omšu bude sláviť v našom kostole  v nedeľu 26. júna o 11.30 h (namiesto detskej sv. omše) – všetkých srdečne pozývame.

Spolu s Jankom bude vysvätený aj don Daniel Holúbek.

Saleziáni don Bosca, sestry saleziánky a saleziánski animátori v Michalovciach
spolu so združeniami DOMKA, stredisko Michalovce a Laura, stredisko Michalovce

pripravili na leto 2022 pre deti a mladých tieto podujatia:

 

PRÁZDNINOVÝ KLUB

📆 Pondelok 4. júla – piatok 8. júla 2022, denne od 9.00 h do 15.00 h (okrem 5. júla)

📍Sestry saleziánky, ul Cyrila a Metoda 13, Michalovce

👫 Deti od 8 rokov – ukončený 2. roč. ZŠ (kapacita je obmedzená)

💶 15 €/deň ; člen Laury 10 €/deň ; podujatie dotuje združenie Laura, stredisko Michalovce

🔔 – Je možné sa zapísať za člena Laury.

Zabezpečený bude pitný režim a olovrant. Deti nech si prinesú vlastnú fľašku, čiapku a kartičku poistenca. Je potrebné si priniesť vlastný obed (suchý alebo je možnosť si ohriať v mikrovlnke). Vo štvrtok by sme chceli ísť na výlet vlakom, upresníme ešte podľa počasia.

📝 PRIHLASOVANIE ONLINE TU  (do naplnenia kapacity)

Charakter tábora je kresťanský. Okrem hier, rekreácie, turistiky, športu a stálej asistencie sú v programe aj modlitby a sväté omše.

📞 sr. Aďa Badíková 0911 410 953


STREDOŠKOLSKÁ CHATOVAČKA 2022

TOTO PODUJATIE SA PRE NÍZKY POČET ZÁUJEMCOV NEUSKUTOČNÍ

📆 Štvrtok 14. júla – nedeľa 17. júla 2022

 


CHATOVAČKA 2022

📆 Streda 20. júla – sobota 23. júla 2022

📍 Zariadenie Savore Sigord, Kokošovce (15 km od Prešova)

👫 Žiaci po skončení 5. až 9. ročníka ZŠ (kapacita je max 50 účastníkov)

💶 80 € a ďalší súrodenec70 € / členovia Domky 70 € a ďalší súrodenec člen Domky 65 € ; tábor dotuje združenie Domka, stredisko Michalovce

Cena zahŕňa plnú penziu vrátane desiaty a olovrantu, pitný režim počas dňa, časť cestovného, náklady na program a materiál na tábor a stálu asistenciu animátorov.

🔔 – Je možné sa zapísať za člena Domky (členské je 3 €/rok) – prihláška do Domky (PDF)

📝 PRIHLÁŠKA – STIAHNI TU (PDF)

Vyplnenú prihlášku spolu so zálohou 50 € (člen Domky 40) alebo s plnou platbou môžete odovzdať osobne v saleziánskom stredisku v kancelárii Domky počas júna vždy v piatky od 17.00 do 18.30 alebo v nedele dopoludnia po svätých omšiach; ak dávate zálohu, tak zvyšnú časť ceny treba doplatiť do piatku 15. júla.

🚩 Pri nástupe na tábor bude potrebné odovzdať „Potvrdenie o bezinfekčnosti“ účastníka, ktoré podpíše rodič/zákonný zástupca a nesmie byť staršie ako 1 deň pred začiatkom tábora. Ďalšie potrebné organizačné informácie, ako aj tlačivo „Potvrdenie o bezinfekčnosti“, Vám pošleme emailom vopred.

Charakter tábora je kresťanský. Okrem hier, rekreácie, turistiky, športu a stálej asistencie sú v programe aj modlitby a sväté omše.

📞 don Rasťo Hamráček 0903 825 148


STRETNUTIE MLADÝCH RODÍN

📆 Sobota 6. augusta 2022, 9.30 h až 19.30 h

📍 Saleziánska chata v Lesnom

👨‍👩‍👧‍👦 Rodiny s deťmi do 10 rokov (približne 🙂)

📝 PRIHLASOVANIE ONLINE TU (do konca júna)

Prihlásené rodiny dostanú bližšie podrobnosti emailom.


SALEZIÁNSKY PRÍMESTSKÝ TÁBOR 2022

📆 Pondelok 15. augusta – piatok 19. augusta 2022, denne od 8.00 h do 16.00 h

📍 Saleziáni don Bosca, Špitálska 15, Michalovce

👫 Žiaci ZŠ vo veku min. 8 a max. 14 rokov (kapacita je max. 100 účastníkov)

💶 45 €, druhé dieťa 35 € a ďalšie 30 €; člen Domky 35 €, druhé dieťa 35 € a ďalšie 30 € ; tábor dotuje združenie Domka, stredisko Michalovce

Cena zahŕňa pitný režim počas dňa, obed, olovrant, jednodňový výlet, cestovné, náklady za materiál, s ktorým deti počas tábora pracujú, prezent z tábora a stálu asistenciu animátorov.

🔔 – Je možné sa zapísať za člena Domky (členské je 3 €/rok) – prihláška do Domky (PDF)

📝 PRIHLÁŠKA – STIAHNI TU (PDF)

Vyplnenú prihlášku spolu s úhradou za tábor môžete odovzdať osobne v saleziánskom stredisku v kancelárii Domky do 15. júla a to vždy v piatky od 17.00 do 18.30 alebo v nedele dopoludnia po svätých omšiach. Po naplnení kapacity prihlášky už prijímať nebudeme.

🚩 Pri nástupe na tábor bude potrebné odovzdať „Potvrdenie o bezinfekčnosti“ účastníka, ktoré podpíše rodič/zákonný zástupca a nesmie byť staršie ako 1 deň pred začiatkom tábora. Ďalšie potrebné organizačné informácie, ako aj tlačivo „Potvrdenie o bezinfekčnosti“, Vám pošleme emailom vopred.

Vyhradzujeme si právo rozdeliť deti do skupín podľa nášho uváženia.

Charakter tábora je kresťanský. Okrem hier, rekreácie, turistiky, športu a stálej asistencie sú v programe aj modlitby a sväté omše.

📞 don Rasťo Hamráček 0903 825 148

 

Realizáciu táborov podporili Mesto Michalovce a Ministerstvo školstva SR.

 

 


DENNÉ ORATKO

📆 Pondelok 22. augusta – piatok 26. augusta 2022, denne od 9.00 h do 12.00 h

📍 Saleziáni don Bosca, Špitálska 15, Michalovce

👫 Deti a mladí ZŠ a SŠ (neobmedzená kapacita)

💶 Bezplatne, zabezpečené voľné hry s prítomnosťou animátorov, len pitný režim

Vyhradzujeme si právo zrušenia programu dňa, o čom budeme informovať deň vopred.

Charakter denného oratka je kresťanský. Okrem hier, rekreácie, športu a stálej asistencie je v programe aj modlitba.

📞 don Rasťo Hamráček 0903 825 148


DUCHOVNÉ CVIČENIA

👫 Stredoškoláci 📆 štvrtok 1. septembra – nedeľa 4. septembra 2022

👫 a vysokoškoláci 📆 štvrtok 1. septembra – nedeľa 4. septembra 2022

📝 Záujemcovia nech sa prihlásia najneskôr do 15. júla osobne u dona Rasťa Hamráčka.


BODKA ZA PRÁZDNINAMI

📆 Pondelok 29. augusta – streda 31. augusta 2022

📍 Letanovce, Vysoké Tatry resp. Slovenský raj, Levoča

👫 Chlapci skončený 6.roč. ZŠ až 4. SŠ

Charakter tejto akcie je výslovne chlapčenský a kresťanský. Okrem hier, rekreácie, stálej prítomnosti saleziána, sú v programe aj modlitby, sviatosť zmierenia a svätá omše. Podujatie je prednostne určené pre chlapcov, ktorí pravidelne navštevujú saleziánske stredisko.

❓ Podrobné info o programe a prihlášku ponúkneme v pondelok 15. augusta 2022 (prvý deň prímestského tábora).

 

Možno si spomeniete, že na jeseň na Kame v Prešove naši mladší aj starší futbalisti postúpili do finálového turnaja. No a ten sa konal v sobotu a nedeľu 7. a 8. mája v Banskej Bystrici.

Už samotný postup z Prešova bol celkom milou vecou. A tak sa chalani veľmi tešili. Po tom, ako sa podarilo vymyslieť a zorganizovať v akých zostavách a ako do BB cestovať, nálada len rástla.

Aj finálový turnaj bol už tradične rozdelený na dve kategórie: U15 a U19. Mladší hrali v sobotu a naši chlapci v skupine hrali úplne vyrovnane = všetky ďalšie tímy mali rovnako po jednej výhre, prehre a remíze. Naši chlapci však vďaka skóre postupovali zo skupiny do semifinále z prvého miesta (viď foto tabuľky). Po veľmi originálnom semifinále s domácimi napokon naši chlapci hrali o tretie miesto a po vyrovnanom zápase no predsa len o ten gól menšom výsledku si zaslúžili spomedzi siedmich zúčastnených tímov štvrté miesto. Vo finále napokon domácich zdolala Miletička.

V nedeľu turnaj pokračoval zápasmi v staršej kategórii. Domáci obhajovali titul z posledných dvoch ročníkov. No tentoraz sa stretla veľmi silná konkurencia. Naši starší chalani postúpili zo skupiny a v semifinále, rovnako ako mladší, narazili na domácich. „Zápas bol opatrný, ani jeden z tímov nechcel spraviť zbytočné chyby. Bystričanom sa po celý turnaj lepila na prsty smola a väčšinu gólov dostávala po zbytočných chybách. Nebolo tomu inak ani v tomto zápase a museli dobiehať gólovú stratu,“ uvádza webstránka saleziánov Banskej Bystrici.

Po penaltovom rozstrele postúpili naši a vo finále si zahrali proti Košičanom. Aj finálový zápas sa skončil remízou a rozhodovali až penalty. Naši starší chlapci (v kategórii U-19) sa tak stali víťazmi celoslovenskej KAMY 2022.

rhsdb

Našim chlapcom blahoželáme.

Podobne ako v Advente aj teraz v pôste máme pre rodiny s deťmi, aj pre tie čo sa pripravujú na prvé sväté prijímanieponuku „cesty“. Je to vystupovanie po rebríku až ku tajomstvu Ježiša Krista. Pomôckou je výkres A3, ktorý si postupne vymaľujeme. Každý týždeň pôstu jednu časť až po Kvetnú nedeľu, kedy prídeme k Ježišovmu tajomstvu.

Výkres deti dostávajú pri detskej svätej omši u dona Rasťa alebo PDF výkresu (A3) si môžete stiahnuť tu.

Vysvetlenie na piatu pôstnu nedeľu (3. apríla) – Odpustenie

Ježiš ma prijíma a vždy mi odpúšťa. Ježiš sa nikdy nepozerá na toho, kto žaluje, ale na toho, kto potrebuje odpustenie. Vždy ťa prijíma a vždy ti odpúšťa. A chce, aby si sa už neobrátil ku hriechu, ale aby si sa pozeral na neho – pozeraj sa na Ježiša.

 

Vysvetlenie na štvrtú pôstnu nedeľu (27. marca ) – Vráť sa

Ježiš mi ukazuje Otca, Boha, ktorý je nekonečne milosrdný. Boh Otec je samé svetlo, a on ťa objíma, lebo si jeho dieťa. Aj keď tvoja radosť a svetlo zhasli. Otec je taký – netrestá, nekarhá, objíma. Aj keď máš toho veľa „za ušami“. A Ježiš si praje, aby sme mali srdce ako náš Otec. Svet sa zmení, keď bude veľa takých sŕdc.

 

Vysvetlenie na tretiu pôstnu nedeľu (20. marca ) – Vytrvaj

Ježiš je so mnou veľmi trpezlivý, dáva mi x-tisíc príležitostí rásť. Ježiš je ako záhradník, stará sa o každú rastlinku, každý deň je pri nás, „polieva“ nás svojou milosťou – láskou, aby sme v neho verili a aby sme podľa viery žili = konali skutky viery (prinášali naše ovocie).

Vysvetlenie na druhú pôstnu nedeľu (13. marca ) – Počúvaj Ježiša

Boh ma vedie na stretnutie s Ježišom, aby som ho počúval. Ježiš (evanjelium) je naše SLOVO, ktoré chceme počúvať, a je SVETLO – radosť aj nádej. Čítajte si doma denne trošku z evanjelia a rozprávajte sa o tom.

Vysvetlenie na prvú pôstnu nedeľu (6. marca ) – Vystúp vyššie

Boh má pre mňa plán, ktorý madvíha vyššie – EVANJELIUM. Pokušenia nás lákajú pozerať sa na pozemské veci, padať do zeme. Ježiš nás pozýva pozerať sa hore a vystúpiť vyššie. ZDVIHNI ZRAK! Máme byť chlebom, deliť sa s druhými, prinášať pokoj.