Lyžovačka 2017

Lyžovačka 2017 – výlet plný zážitkov

02.-04.01.2017

Začiatkom nového roka sa mladí zo salezianského strediska v Michalovciach vybrali na takmer opačný koniec Slovenska – na Oravu, kde ich čakalo veľa nepredvídaných zážitkov.

Nie všetko šlo podľa plánov. Skupinke lyžiarov cestu skomplikovala doprava. Nakoniec sa museli vybrať vlakom. Cieľovou stanicou bol Dolný Kubín, kde ich po príchode, vo večerných hodinách, čakal odvoz k sestrám saleziánkam u ktorých bola Michalovská skupinka ubytovaná.

Útočiskom našich mladých boli svahy a zjazdovky Kubínskej Hoľe. Všetok čas mimo zjazdovky trávili v už spomínanom stredisku, kde mali zabezpečenú stravu, teplo, posteľ a všetko životu potrebné.

 

Výprava sa skladala z 11 tich lyžiarov, najmladších až po dospelých, samozrejme im nechýbal aj snowboardista. Dobré im padla aj s láskou pripravená teplá večera, keď sa vrátili zničený, unavený a mokrý.

„Počasie a podmienky na lyžovanie hodnotím nad očakávania, sneh bol super, pekne nám nasnežilo. Mrázik nám kvalitne opálil líčka, síce miestami to bolo už vážne nepríjemné keď na vás pôsobili všetky živli naraz, keď sa spojil mráz s ostrým vetrom a do toho ešte aj kryštáliky ľadu vám bili do tváre a pocitová teplota sa stále násobila…, “ takto zhodnotil situáciu počas uplynulých dní Ján Smetana.