Víkendovka 2017

Skvelý nápad! Podobne ako každý, ktorý nakoniec vedie k tomu, že sa zorganizuje nejaký výlet. Tak aj tentokrát, keď prišiel od Pipca mail, v ktorom bolo pozvanie všetkých animátorov na spoločne strávený víkend v Lesnom!

No, ono to vlastne nebol len výlet. Bola to duchovná obnova spojená s výletom. Keďže to bolo 16.-18. júna, v škole už vládla ťažká pohoda (no, ako u koho ? ).

Večer po príchode sa mužská časť postarala o večeru prípravou rybacej nátierky, bola výborná! Neskôr sme si pozreli film Hra o život, o ktorom sme ešte v polospánku diskutovali (poniektorí aj v spacákoch).

V sobotu doobeda sme venovali svoj čas rozvíjaním toho najdôležitejšieho vzťahu. Mali sme prednášku a následne, každý ako chcel, prežíval svoj čas v ústraní. V lese, či pred Sviatosťou. Kto chcel, mohol sa vyspovedať a pred obedom sme to zavŕšili sv. omšou. Po sv. omši nasledoval výborný obed, o ktorý sa nám postarala naša pani kostolníčka. Potom prišla prínosná polhodinka oddychu 🙂

Poobede pokračovali ďalšie aktivity. Zažili sme veľa srandy; krátka súťaž o najvyššiu vežu zo špagiet bola až do poslednej stotiny sekundy plná napätia a aj občasných rozbrojov ?.

Sobotný večer patril misionárovi zo Zvolena, ktorý nám rozprával o jeho misijnej ceste do Angoly, do strediska Kala Kala. Toto stredisko je pre chlapcov (prevažne z ulice), ktorý chcú mať aspoň nejaké to základné vzdelanie a popritom sa vzdelávajú aj duchovne.

Nedeľa zbehla rýchlo. Po sv. omši sme si dali posledný spoločný obed, po ktorom nasledovalo tradičné upratovanie. Celkové hodnotenie? Veľmi prínosné. ?