Hokejbalová veteránka v Žiline

„Zrazu sme zistili, že máme na tele svaly, o ktorých sme ani netušili,“ zhodla sa deviatka odchovancov michalovského strediska počas jedenástej hokejbalovej veteránky v Žiline, v ktorej mohli nastúpiť hráči nad 19 rokov. Bojovali ako levy, dokonca predčili všetky očakávania a prebojovali sa až do štvrťfinále. Až do záveru finále boli dokonca jediným tímom, ktorý dokázal streliť gól suverénnemu Bardejovu. Brankára Hornošarišanov prekonal potom v boji o zlato aj strelec Partizánskeho, ale na úspech to tímu zo západu nestačilo.

Bardejovčania sa stali osudom Michalovčanov. S tímom, ktorý obhájil prvenstvo, sa počas soboty stretli dvakrát. Hneď na úvod v základnej skupine a potom na záver dňa vo štvrťfinále. Ráno sa hralo od deviatej, večer sa končilo po deviatej. Aj keď boli výsledky jednoznačné, najmä druhý duel bol už vyrovnanejší. Výkon našej deviatky sa zlepšoval totiž od zápasu k zápasu. V skupine zdolala Šaštín, dlho držala nádej na dobrý výsledok s Partizánskym, potom si v osemfinále poradila s Trnávkou. Výsledky všetkých stretnutí odsúdili Michalovce do boja o konečné 7. miesto, v ktorom sa Banskobystričania spoliehali na tvrdé strely od modrej a aj keď Matúš Dziura predviedol v bránke excelentné zákroky, vyhrať sa nepodarilo.

Michalovčania však odchádzali zo Žiliny s jedným prvenstvom. Suverénne ovládli kvíz, v ktorom preukázali najlepšie vedomosti z hokejovej i hokejbalovej histórie. Niektorí získali za víťazstvo pohár a medaily, my zasa sud piva… 😀

O rok ideme po víťazstvo nielen vo vedomostiach, ale aj na ihrisku.

Nastúpili v Žiline: Tomáš Čechovič, Lukáš Čechovič, Peter Kanda, Matúš Dziura, Dávid Smetana, Gabriel Kislan, Ondrej Pašuth, Ján Pašuth, Peter Pašuth.