,

Rodinná dovolenka 2021

Posledný júlový týždeň strávili rodinky z nášho strediska na spoločnej dovolenke v nádhernom prostredí Strážovských vrchov, v jednej z najznámejších slovenských obcí – v Čičmanoch. 

Počas ôsmich dní si na svoje prišli cyklisti, turisti, ale aj milovníci pamiatok, histórie a kultúry. Spoločne sme v prvý deň zdolali vrch Kľak, niektorí počas týždňa vyšli aj na Strážov a iné kopce v okolí. Aj cyklisti využili okolité trasy a počas svojich výletov natrafili na jaskyňu aj na ideálne miesto na opekačku, ktoré nemohli nevyužiť. Raz sme sa vybrali aj do Rajeckej Lesnej, kde sa nachádza Slovenský Betlehem, Bazilika Narodenia Panny Márie, Kalvária či Prameň sv. Františka. Jeden deň sme si vyčlenili na výlet do Bojníc, kde sme sa nevedeli odtrhnúť od krásneho zámku a ZOO. Valaská Belá je známa svojím sklárskym skanzenom, ktorý uchvátil malých i veľkých. Po jeho návšteve sme sa niektorí vydali do Trenčína – na kávičku, zmrzlinu, ale aj na hrad. Nevynechali sme ani historický nápis na trenčianskej skale. V priebehu týždňa sme stihli prelúskať aj krásne Čičmany – maľované domčeky, kaštieľ a múzeá. Večery sme začínali omšou a po nej rodičia i deti využili možnosť hier a spoločných rozhovorov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na hladkom priebehu dovolenky, a taktiež našim saleziánom – Jankovi a Peťovi – za ich spoločnosť!

 

[sgdg path=“2021/Rodinná dovolenka“]